Strona główna
Transport
Tutaj jesteś
Transport transport z chin do polski

Transport z Chin do Polski – najlepsze rozwiązania

Data publikacji 3 lutego 2023


Nie da się ukryć, że każda firma handlowa posiada lub zastanawia się nad posiadaniem w swojej ofercie produktów pochodzących z Chin. Tamtejszy rynek gwarantuje nie tylko najlepsze ceny, lecz coraz częściej także bardzo wysoką jakość. Jedynym problemem, który należy rozwiązać, planując transport z Chin do Polski, jest wybranie metody przewożenia towarów. Co w takim razie najlepiej wybrać, aby cała inwestycja była bezpieczna i opłacalna?

Transport z Chin do Polski drogą morską

Transport z Chin do Polski? Nie da się ukryć, że droga morska jest zdecydowanie najpopularniejszym sposobem transportowania towarów z Chin do Polski. Z jakiego powodu to właśnie ta forma przewozu towarów cieszy się tak dużą popularnością? Przede wszystkim wiedzieć trzeba to, że towary przewożone są w ogromnych kontenerach, które następnie umieszczane są na statkach. Dzięki temu istnieje możliwość przetransportowania naprawdę dużej ilości produktów za jednym razem. Jak można się więc domyślić, znacznie zmniejsza to koszt transportu, dzięki czemu towary z Chin mogą być tańsze. Co więcej, statki umożliwiają także transportowanie naprawdę dużych ładunków. Jakie są natomiast minusy transportowania towarów z Chin drogą morską? Zdecydowanie największą wadą jest oczywiście bardzo długi czas podróży ładunku, który wynieść może nawet kilka miesięcy. Co więcej, termin dostawy jest trudny do przewidzenia z dużą dokładnością, ponieważ statek może być zmuszony do wydłużenia drogi z powodu np. sztormów.

Transport z Chin do Polski drogą lotniczą

Bardzo chętnie wybieraną alternatywą dla drogi morskiej jest wykorzystywanie do transportowania towarów z Chin samolotu. Droga lotnicza ma naprawdę ogromne zalety, które znacznie przewyższają możliwości kontenerowców. Mowa tu jest np. o szybkości dostawy. Jak już wcześniej zostało to wspomniane, statek może towar dostarczyć nawet po kilku miesiącach. Samolot natomiast jest w stanie przywieźć ładunek z Chin w mniej niż 12 godzin. Jest to olbrzymia różnica. Niestety samoloty to nie tylko zalety, lecz również wady. Największym minusem drogi lotniczej jest ograniczenie od strony wielkości i wagi ładunku. Jeśli ma się do przewiezienia coś naprawdę dużego i ciężkiego, jak przemysłowy element konstrukcyjny, samolot nie będzie w stanie takiego zlecenia zrealizować. Co więcej, droga lotnicza jest również zdecydowanie najdroższa. Dlatego też wielu przedsiębiorców decyduje się mimo wszystko na drogę morską.

A może transportowanie towarów koleją?

Jeszcze do niedawna droga morska i lotnicza były jedynymi wykorzystywanymi sposobami transportu towarów z Chin do Polski. Coraz częściej jednak dostrzegane są możliwości, które daje kolej. Z inicjatywy władz państwa środka uruchomione zostały specjalne połączenia kolejowe, które transportują towary z Chin aż do Europy. Z czym wiąże się wybranie takiego właśnie transportu? Jak się okazuje, wydaje się on być kompromisem pomiędzy wadami i zaletami drogi morskiej i lotniczej. Kolej jest tańsza niż samolot, a jednocześnie szybsza niż statek. Co więcej, możliwe jest przewożenie koleją naprawdę dużych ładunków. Jedynym istotnym minusem jest związana z takim transportem biurokracja. Z racji tego, że pociąg przekraczać będzie po drodze wiele granic, przejść musi także znacznie większą ilość odpraw celnych.

Nowoczesne samochody Renault

Redakcja fastauto.pl

Redakcja Fast Auto to zespół pasjonatów motoryzacji i logistyki, którzy z ogromnym zaangażowaniem śledzą najnowsze trendy i wydarzenia w branży. Nasza wiedza i doświadczenie pozwalają nam dostarczać czytelnikom rzetelne i interesujące treści.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?