Kontener morski wymiary odpowiednie do Twoich potrzeb

Kontenery morskie są nie tylko wygodne, ale przede wszystkim bardzo opłacalne pod względem logistycznym. Dlatego też coraz większa ilość przedsiębiorców zaopatruje się w prywatne kontenery, w których regularnie importują bądź eksportują towary drogą morską. Niemniej jednak niezależnie od tego, czy kupuje się nowy, czy też używany kontener morski, kupujący musi dokładnie zwrócić uwagę na jego rozmiar. Jak wybrać cechujące kontener morski wymiary tak, aby jego zakup był jak najbardziej opłacalny?

Większe nie zawsze znaczy lepsze

Można by myśleć, że im większy będzie kontener, tym lepiej, jednak wybór produktu zbyt wielkich gabarytów może mieć wiele negatywnych skutków. Przewóz ogromnych kontenerów będzie kosztował znacznie więcej, dlatego nie jest to tylko jednorazowo większy wydatek, ale skazanie się na regularne przepłacanie za spedycję morską. Co więcej, przechowywanie największych kontenerów transportowych może okazać się niezwykle trudne, a często nawet niemożliwe. Dlatego też wybierając kontener morski trzeba zachować równowagę między zbyt małą, a zbyt dużą pojemnością.

Jakie są wymiary kontenerów morskich?

Na rynku można znaleźć całą gamę kontenerów o najróżniejszych wymiarach, które są całkowicie zależne od producenta. Niektóre firmy oferują również produkcję kontenerów na zamówienie, tak aby klient mógł wybrać pojemność idealną do swoich potrzeb. Największą popularnością cieszą się jednak kontenery morskie typu ISO 10, ISO 20 oraz ISO 40. Każdy z nich jest wysoki na około 2,6 metra, a ich długość wynosi kolejno 3, 6 oraz 12 metrów. Niektórzy potrzebują kilku dodatkowych centymetrów w pionie, dlatego często kupowane są też kontenery typu High Cube, których wysokość sięga od 2,9 metra do 3 metrów. Warto wiedzieć, że praktycznie każdy kontener transportowy ma kształt prostopadłościanu, a natrafienie na inną ofertę graniczy z cudem.

Na jakiej podstawie wybrać kontener morski?

Rozważając jaki rozmiar kontenera będzie najlepszy trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników. Najoczywistszym z nich jest ilość i wielkość przewożonych towarów. Trzeba zakupić taki kontener, w którym wszystko zawsze się zmieści, a jednocześnie nie pozostawi zbyt wiele zbędnego miejsca. Niemniej jednak równie ważne jest to, czy będzie miało się możliwość przechowania danego kontenera. Dlatego też trzeba wziąć pod uwagę czy dany kontener zmieści się w prywatnym magazynie logistycznym. Nie można też zapomnieć, że im większy kontener morski, tym jest on droższy. Tego ostatniego problemu można jednak łatwo uniknąć kupując używany produkt.

Redakcja fastauto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.