Skuteczna regeneracja skrzyni biegów

Skrzynia biegów to nieodłączny mechanizm każdego samochodu i nie tylko. Rozróżniamy skrzynie automatyczną, półautomatyczną oraz manualną. Powinniśmy odpowiednio o nią dbać, aby służyła nam latami i nie wymagała zbyt częstych napraw. Niezbędna jest więc umiejętność prawidłowego i ekonomicznego prowadzenia samochodu, którą skrzynia biegów bardzo lubi. Powinniśmy również pamiętać o właściwym poziomie oleju. W czasie przeglądów nie zapominajmy więc o jego kontroli. Na rynku pojawił się również dodatek do oleju skrzyni biegów, który skutecznie regeneruje jak i zabezpiecza skrzynię przed dalszym zużyciem do momentu pokonania aż 100 000 km. Brzmi ciekawie, więc w tym artykule chcielibyśmy bardziej przyjrzeć się temu tematowi.

Co daje dodatek do oleju skrzyni biegów  Ceramizer CB?

Zastosowanie dodatku do oleju Ceramizer niesie za sobą szereg korzyści, o których nie sposób nie wspomnieć. Co najważniesze – regeneruje on powierzchnię tarcia skrzyni biegów podczas eksploatacji, bez konieczności rozkładania mechanizmów. Dzięki niezawodnej formule wyeliminuje również zgrzyty podczas zmiany biegów.Czynność ta znacznie zwiększy płynność, co bez wątpienia ułatwi ich zmianę. 

Co ciekawe, dodatek do oleju skrzyni biegów Ceramizer CB nawet 5- krotnie zwiększa żywotność skrzyni biegów. Wystarczy zaaplikować go zaraz po wymianie oleju – nie wymaga więc skomplikowanej aplikacji. W większości przypadków pozwoli uniknąć napraw wiążących się ze sporymi kosztami. Jedna dawka jest w stanie zabezpieczyć powierzchnię skrzyni biegów na dystansie minimum 100 000 kilometrów. Działanie produktu mogą potwierdzić liczne testy i opinie produktu na stronie producenta. 

Sposób na wyciszenie skrzyni biegów

Dodatek do oleju skrzyni biegów jest również idealną metodą na zmniejszenie odgłosów wydostających się ze skrzyni. Stosując preparat, wyciszymy skrzynię do tego stopnia, jak tylko jest to możliwe. Nie można zapominać o fakcie, że skrzynie biegów z czasem ulegają zużyciu, więc powodów do jej głośnej pracy może być wiele. Zbyt szybka i gwałtowna zmiana biegów również nie sprzyja jej kondycji. Warto również pilnować tego, aby bieg był odpowiednio dostosowany do prędkości naszego pojazdu. Powinniśmy też pamiętać o wymianie oleju na nowy, kiedy będzie już przepracowany. 

Jakie są podstawowe zadania skrzyni biegów?

Skrzynia biegów to bez wątpienia kluczowy element każdego samochodu. Poza zmienianiem siły napędowej na kołach pełni również kilka innych funkcji, o których często się nie wspomina. Umożliwia ona odłączenie silnika od układu napędowego, mimo uruchomionego sprzęgła, jak i zmianę kierunku jazdy do tyłu. Innym istotnym jej zadaniem jest umożliwienie zmiany kierunku przekazywanego na koła jezdne napędu. Sam silnik nie jest w stanie zmienić kierunku obrotów.

Wszystkie zadania skrzyni biegów są niezwykle ważne przy pracy pojazdu. Warto więc dbać o jej kondycję i wydajność, stosując produkty Ceramizer.

Redakcja fastauto.pl