Ile kosztuje oklejenie samochodu?

Kupowanie używanego samochodu wiąże się z wieloma kompromisami. Nie tylko nie zawsze udaje się kupić taki model auta, jaki się chce, lecz często może on mieć zupełnie nieodpowiednie dla nas wyposażenie. O ile z zamontowanym silnikiem, czy też rodzajem skrzyni biegów nic nie da się zrobić, to już jednak taka sprawa, jak zmiana koloru samochodu jest znacznie prostsza, niż się wydaje. Jak się bowiem okazuje, nie trzeba wcale zmieniać mało estetycznego koloru u lakiernika. Można to zrobić poprzez nałożenie na samochód specjalnej folii. Na czym to polega, a także ile kosztuje oklejenie samochodu taką folią?

Dlaczego warto oklejać samochód folią?

Zanim jednak przejdzie się do tego, ile kosztuje oklejenie całego samochodu specjalną folią, najpierw warto sobie zadać inne pytanie, czyli z jakiego powodu warto taki zabieg w ogóle stosować? Co daje obecność foli na samochodzie?
Jak można się łatwo domyślić, podstawową sprawą jest w tym wypadku oczywiście możliwość zmienienia koloru posiadanego samochodu. Niekoniecznie wtedy, gdy nam się on nie podoba po zakupie, lecz również dla zwykłej zmiany estetyki pojazdu, który się posiada. Taka odmiana jest bardzo często głównym powodem kładzenia folii.
Innego typu bardzo ważnym powodem jest chęć zabezpieczenia oryginalnego koloru i lakieru samochodu. Folia posiada bowiem działanie ochronne i jest w stanie zabezpieczyć lakier nie tylko przed promieniami słońca, lecz także przed uderzeniami kamieni czy też porysowaniem przez np. gałęzie.

Jaki jest koszt takiego oklejenia?

Jak więc widać, oklejenie samochodu folią to naprawdę wiele bardzo interesujących korzyści, które mogą zainteresować niejednego kierowcę. Jak to wszystko jednak przedstawia się od strony kosztów?
Jak można się łatwo domyślić, nie da się podać jednej, sztywnej ceny takiego oklejenia auta, ponieważ końcowa cena zależy od naprawdę wielu czynników. Przede wszystkim wziąć trzeba pod uwagę to, jaki konkretnie samochód się okleja. Jego wielkość, lecz także sposób ukształtowania karoserii ma ogromny wpływ na to, jak wiele czasu specjaliści będą musieli nad nim spędzić. Mimo to przyjmuje się, że czas, który trzeba poświęcić na oklejenie samochodu to około 3 do 5 dni.
Innego typu bardzo ważną sprawą jest także rodzaj zastosowanej folii. Wybrać można nie tylko jej kolor, lecz także fakturę oraz to, co ma konkretnie imitować.
Jak jednak przedstawia się koszt takiego oklejenia? W zależności od podanych wcześniej czynników wpływających na cenę łączny koszt oklejenia auta folią wahać się może od 3 do nawet 5 tysięcy złotych.

Redakcja fastauto.pl