Praktyczny prezent dla taty – propozycje warte rozważenia

Z wyborem prezentu dla mamy przeważnie nikt nie ma trudności. Wystarczy chwila uwagi, aby zorientować się, co ucieszy rodzicielkę. Co więcej, wiele mam chętnie mówi o swoich potrzebach, zarówno tych praktycznych, jak i nieco bardziej szalonych. Gdy w grę wchodzi prezent dla taty, sytuacja zaczyna się komplikować. Jak znaleźć praktyczny prezent, który rzeczywiście ucieszy tatę, a jednocześnie będzie zrywać ze schematem upominków kupowanych na ostatnią chwilę? Oto kilka propozycji.

Smartwatch – zdrowie i dobra zabawa

O ile mamy zwykle podchodzą poważnie do kwestii związanych ze zdrowiem, o tyle tatom zdarza się lekceważyć niepokojące sygnały wysyłane przez organizm. Im mają więcej lat, tym sytuacja staje się bardziej skomplikowania. Tata, który lekceważy dbanie o siebie, a jednocześnie jest fanem nowych technologii, może jednak zacząć wyrabiać dobre nawyki nieźle się przy tym bawiąc. Smartwatch nazywany też niekiedy inteligentnym zegarkiem sprawdzi się znakomicie w roli praktycznego prezentu.
Taki praktyczny prezent dla taty pozwoli mu nieco inaczej podchodzić do kwestii związanych ze zdrowiem. Mechanizm umożliwiający mierzenie ciśnienia i pulsu, liczący przebyte kroki, pokonane kilometry i spalone kalorie, a jednocześnie przypominający o konieczności regularnego picia wody, z pewnością zachwyci tatę bardziej niż nieustanne uwagi na temat tuszy i wysokiego cholesterolu. Wygodny i praktyczny zegarek uświadamia, że dbanie o zdrowie to coś więcej niż slogan. Pokazuje też, jak niewiele trzeba, aby pomóc organizmowi.

Szalik z wełny merynosa – ciepło i aktywnie

Nie każdy tata spędza wieczory przed telewizorem czekając na kolejną transmisję sportową. Wiele osób może pochwalić się aktywnym ojcem kochającym spacery, budzącym dzieci rano, aby zabrać je na grzyby i odkrywającym sekrety pobliskich lasów, aby potem opowiadać o nich godzinami domownikom, bez względu na poziom wykazywanego przez nich zainteresowania. Także takiemu tacie można wręczyć prezent praktyczny i nietuzinkowy. Doskonałym pomysłem może okazać się w takim przypadku szal z wełny merynosa.
Z pewnością nie jest to najtańszy z szali dostępnych w sprzedaży, nie ma jednak wątpliwości, że trudno o rozwiązanie mające więcej zalet. Choć sam materiał jest lekki i przyjemny w dotyku, noszenie szalika z wełny merynosa nie wytraca ciepła z organizmu, jest więc sposobem na idealną ochronę nawet w największe mrozy. Nie oznacza to jednak, że osoba decydująca się na takie rozwiązanie jest nieustannie spocona. Przeciwnie, wełna z merynosa to materiał oddychający, radzący sobie doskonale z pochłanianiem wilgoci.

Redakcja fastauto.pl