Strona główna
Praca
Tutaj jesteś
Praca praca w korporacji

Praca w korporacji – wady i zalety

Data publikacji 9 października 2021


Praca w korporacji ma swoje wady oraz zalety. Kojarzy się ona z zatrudnieniem w dużej firmie zlokalizowanej w nowoczesnym biurowcu. Ponadto, za cechy charakterystyczne dla tego rodzaju zatrudnienia uważa się duże tempo pracy nastawione na osiąganie wysokich zysków, stabilność zatrudnienia oraz stałe godziny pracy.

Korporacja

Typowa korporacja to duża firma o zasięgu międzynarodowym. Zatrudnia ona wielu pracowników, których celem jest wypracowanie wysokich zysków. W tego typu podmiotach zazwyczaj znaczny udział ma kapitał zagraniczny.

Praca w korporacji

Zatrudnienie w korporacji zazwyczaj cechuje się pracą wykonywaną przy komputerze w siedzibie firmy lub w formie zdalnej. Praca świadczona jest w stałym wymiarze godzinowym, choć jego dzienny wymiar może ulegać modyfikacjom w zależności od ilości zadań do wykonania. W tym przypadku bardzo często konieczne są nadgodziny. Jak wspomniano powyżej, praca w korporacji przede wszystkim nastawiona jest na osiąganie maksymalnego zysku. W związku z tym pracownicy są regularnie rozliczani z wykonanych zadań w okresie miesięcznym, kwartalnym lub rocznym.

Praca w korporacji – zalety

Tego typu praca ma swoje zalety. Wśród nich wymienić należy między innymi stabilność zatrudnienia, dobre wynagrodzenie oraz świadczenia pozapłacowe. Praca w korporacji świadczona jest przede wszystkim w ramach umowy o pracę. Zazwyczaj w krótkim czasie staje się umową na czas nieokreślony. Daje to gwarancję stabilnego zatrudnienia oraz możliwość podejmowania decyzji o charakterze długofalowym, jak choćby o kredycie bankowym i zakupie mieszkania. Praca w korporacji zazwyczaj związana jest z dość wysokimi zarobkami. Oczywiście w dużej mierze zależą one od zajmowanego stanowiska oraz stażu pracy. Zaletą tego typu zatrudnienia jest możliwość znalezienia etatu przez osoby młode, które w ten sposób mają okazję do zdobywania doświadczenia. Przejrzysta ścieżka kariery oraz możliwość szybkiego awansu jest zachętą do podjęcia tego typu zatrudnienia. Ponadto, praca w korporacji związana jest z licznymi benefitami w postaci świadczeń pozapłacowych. Wśród nich wymienić można między innymi: prywatne ubezpieczenie medyczne, karnety wstępu na basen lub siłownię oraz możliwość obywania delegacji, wyjazdów integracyjnych i szkoleń, zwiedzania nowych miejsc oraz poznawania ciekawych ludzi.

Praca w korporacji – wady

Tego typu zatrudnienie ma również swoje wady. Wśród nich wymienić należy: pracę pod dużą presją związaną z ciągłym niekorzystnym dla zdrowia stresem, monotonia wykonywanych zadań, stosunkowo niskie zarobki na początkowym etapie zatrudnienia czy konieczność wykonywania pracy w godzinach nadliczbowych.

Nowoczesne samochody Renault

Redakcja fastauto.pl

Redakcja Fast Auto to zespół pasjonatów motoryzacji i logistyki, którzy z ogromnym zaangażowaniem śledzą najnowsze trendy i wydarzenia w branży. Nasza wiedza i doświadczenie pozwalają nam dostarczać czytelnikom rzetelne i interesujące treści.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?