Strona główna
Motoryzacja
Tutaj jesteś
Motoryzacja Ceramiczny dodatek do oleju silnikowego

Ceramiczny dodatek do oleju silnikowego sposobem na długowieczność pojazdu?

Data publikacji 3 listopada 2021

Jak dbać o silnik samochodowy? Okazuje się, że rozsądna jazda, tankowanie odpowiedniego paliwa i terminowa wymiana olejów silnikowych i filtrów to nie wszystko, co kierowca może zrobić dla swojego pojazdu. Ostatnimi czasy coraz większą popularność zdobywają różnego rodzaju dodatki do paliwa oraz oleju. Jednym z nich jest ceramiczny dodatek do oleju silnikowego.

Czym jest ceramiczny dodatek do oleju?

W tym przypadku mamy do czynienia z innowacyjnym preparatem służącym do regeneracji silników, skrzyń biegów oraz tylnych mostów w różnego rodzaju pojazdach. Ceramizer, bo o nim mowa, powstał na bazie wieloletnich doświadczeń firmy o tej samej nazwie. Ceramiczny dodatek do oleju znajduje zastosowanie nie tylko w samochodach osobowych. Z powodzeniem można aplikować go do silników motocykli, ciągników czy samochodów ciężarowych. Jego właściwości docenią także użytkownicy motorówek, skuterów wodnych, pił, kosiarek i kos spalinowych.

Zakres działania

Ceramiczna ochrona silnika działa w sposób trójfazowy. Pierwsza faza polega, rzecz jasna, na regeneracji i odbudowie najbardziej zużytych obszarów w obrębie całego mechanizmu. Podczas drugiej fazy wytwarzana jest specjalna warstwa metaloceramiczna. Warstwa ta zastępuje wszelkie deformacje, ubytki i mikrouszkodzenia. Jest bardzo wytrzymała i pełni funkcję ochroną w trakcie dalszej pracy silnika. Proces powstawania bariery ochronnej trwa w trakcie pokonywania pierwszych 1500 km po zastosowaniu Ceramizera, a jej działanie jest odczuwalne do momentu przejechania 70 000 km.

Regeneracja silnika to nie wszystko

Trzecią i ostatnią fazą działania ceramicznego dodatku do oleju silnikowego jest swego rodzaju usprawnianie działania silnika. Preparat zmniejsza zużycie paliwa, nawet o 15% oraz redukuje zużycie oleju. Dzięki niemu rozruch zimnego silnika jest znacznie ułatwiony i pracuje on dynamiczniej i stabilniej. Użytkownicy wyraźnie dostrzegają wzrost mocy silnika. Można wyszczególnić nawet liczne korzyści dla środowiska naturalnego, ponieważ ceramiczny dodatek niweluje emisję toksycznych substancji zawartych w spalinach. Ceramiczny dodatek do oleju silnikowego nie tylko regeneruje, ale także wzmacnia podzespoły. Dzięki niemu stają się one bardziej odporne na działanie sił tarcia. Ogólna żywotność silnika staje się znacznie dłuższa.

Stosowanie preparatu

Jedną z głównych zalet Ceramizera jest prostota użycia. Aplikacja ceramicznego dodatku do oleju silnikowego jest bardzo łatwa i nie wymaga specjalistycznej wiedzy, umiejętności ani użycia sprzętu mechanicznego. Wystarczy jedynie zaaplikować stosowną dawkę preparatu prosto do wlewu oleju. Trzeba oczywiście pamiętać o tym, aby wykonać tę czynność na wyłączonym i jednocześnie rozgrzanym silniku. Następnie należy uruchomić silnik i zapewnić mu 15 minut pracy na jałowym biegu. Na koniec pozostaje już tylko przejechać odcinek 200 km w spokojny sposób, bez przeciążania silnika. Chodzi o to, aby nie przekraczać prędkości obrotowej 2700 obr./min. Opcją alternatywną jest 4-godzinna praca silnika na jałowym biegu. Po spełnieniu tych warunków, można wrócić do normalnej eksploatacji samochodu. Warstwa ochronna będzie wytwarzana podczas zwyczajnej pracy silnika, do momentu przejechania dystansu 1500 km. W tym czasie nie należy wymieniać oleju silnikowego, więc całą procedurę zaleca się odbyć po cyklicznej wymianie oleju.

Nowoczesne samochody Renault

Redakcja fastauto.pl

Redakcja Fast Auto to zespół pasjonatów motoryzacji i logistyki, którzy z ogromnym zaangażowaniem śledzą najnowsze trendy i wydarzenia w branży. Nasza wiedza i doświadczenie pozwalają nam dostarczać czytelnikom rzetelne i interesujące treści.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?